سیستم حقوق و دستمزد

سایکل

سازمان ها، شرکت ها و کسب و کارهای خرد با توجه به تعداد نیروهایی که در اختبار دارند همیشه به سیستم های حقوق و دستمزد نیاز دارند. حقوق و دستمزد و جبران خدمات سایکل قابلیت استفاده و پیاده سازی تمام پیچیدگی های دولتی و اداری برون سازمانی حقوق و دستمزد نظیر دیسکت های مالیات و بیمه و بانک را دارد.

نرم افزار حقوق و دستمزد یکی از مهمترین و حساس ترین زیر ساخت های نرم افزاری می باشد. حقوق و دستمزد باید امکانات بسیار زیادی برای راحتی و دقت کاربر د ر محاسبات داشته باشد. همچنین در یک سیستم حقوق و دستمزد پارامتر های محاسباتی پویا بسیار کاربردی خواهند بود.

نرم افزار حقوق و دستمزد

سیستم حقوق و دستمزد سایکل با دقت بسیار بالایی امکانات لازم برای سازمان های متفاوت را در این زیر ساخت فراهم نموده است و در کنار آن سیستم مدیریت منابع انسانی و سیستم حسابداری سایکل نیز می توانند مکمل های بسیار مناسبی برای سازمان های متفاوت فراهم سازد.

سیستم حقوق و دستمزد و چالش های پیش رو

سیستم حقوق و دستمزد در نگاه اول بسیار ساده و فریبنده به نظر می آید به این معنی که اگر در مور د پیچیدگی های آن از کاربران غیر متخصص پرس و جو کنیم با این پاسخ رو به رو می شویم که سیستمی ساده و راحت است.

در صورتی که سیستم حقوق و دستمزد با پیچیدگی های فراوان در قسمت های مختلفی از جمله اطلاعات پایه و محاسبات رو به رو خواهد بود.

سیستم حقوق و دستمزد و حسابداری

پیچیده ترین و مهمترین بخش حقوق و دستمزد سند حسابداری آن می باشد که باید سندی پیچیده با آرتیکل ها ی فراوانی را تولید کرد و در اختیار صورت های مالی ( تراز ) قرار دهد.

نرم افزار حقوق و دستمزد آموزش سیستم حقوق و دستمزد

حقوق و دستمزد و سیستم های نرم افزاری مرتبط با آن در راستای پیاده سازی یک روند مناسب و ساده محاسبه حقوق و دستمزد کار ساده ای را در پیش ندارند، از این رو سیستم حقوق و دستمزد سایکل با استفاده از داکیومنت ها و موارد لازم در آموزش کاربران گام های مشخصی را بداشته است.

سیستم حقوق و دستمزد سایکل با ورودی ها و خروجی های مناسب حقوق و دستمزد کار را برای کاربران با دانش مالی متفاوت بسیار ساده و روان کرده است.

  • سیستم حقوق و دستمزد سایکل و امکانات

  • پشتیبانی از طرح طبقه بندی مشاغل
  • محاسبات حقوق - عیدی - سنوات
  • خروجی سیستم های بیمه - بانک - مالیات
  • تسویه حساب
  • ارتباط با سیستم های حضور و غیاب
  • ورود آیتم های اطلاعات سایر سیستم ها با اکسل یا وب سرویس
  • قابل ارائه بصورت یکپارچه و مجزا با سیستم منابع انسانی