توزیع سریع

یکی از موانعی که شرکت های پخش مویرگی در گیر آن هستند، تحویل به موقع کالا می باشد که می توانیم دو دسته بندی داشته باشد :

1. تحویل کالا در بازه زمانی مقرر

2. تحویل در سریعترین زمان پس از اخذ سفارش با قید زمانی با بدون قید زمانی

برای رسیدن به این منظور محل قرار گیری کالا و فاصله از مشتری و پارامترهای دیگری باید در نظر گرفته شوند. قاعدتا اگر کالا در تهران هست و مشتری در بندرعباس سریعترین راه ارسال پروازی است که هم زمان بندی دقیقی ندارد و هم بخشی از کنترل از دست ما خارج می باشد . بنابراین زمانی که زمان مطرح هست می بایست تعدد انبار در محل های استراتژیک و در کنار آن داشتن تیم لجستیک مجهز و یا شرکت همکار در این زمینه و همچنین نرم افزار و سخت افزارهای را در نظر بگیریم.

در کنار این نیاز ها هزینه را هم باید در نظر گرفت که بتوانیم این امور را با مارژین ها مختلف پوشش بدهیم و شرکت سود دهی داشته باشیم.

برای مثال در یکی از شرکت های پخش مواد غذایی اینترنتی که درب منزل تحویل می دادند بدین شکل عمل کردند چند کامیون بزرگ در نقاطی از شهر تهران مستقر بودند و سفارشات را موتور ها از این کامیون ها تحویل و درب منزل مشتری تحویل می دادند یعنی بجای انبار از کامیون ها استفاده می کردند . طبیعتا تعدد کالای کم و تعدد درخواست کمی را پیش بینی می کردند. توجه داشته باشید لزوما تنوع کمی از کالا نداشتند طبیعتا با روش هایی پیش بینی می کردند و از فضای کامیون بهترین استفاده را می کردند.

در این متن با بهره گیری از این مقاله به 12 روش برای افزایش سرعت ارسال و تحویل کالا می پردازیم

1. نزدیک بودن فیزیکی به مشتری

به معنی داشتن مرکز توزیع ها در استان ها ، ایالات مختلف می باشد.

2. بهره گیری از شرکت های لجستیکی و همکاری با آنها

یکی از مواردی است که به شخصه بسیار می پسندم و بسیار می تواند سازنده باشد . الان نیز در ایران مثلا همکاری اسنپ با هایپر استار را می توان به نوعی در این دسته بندی دید.

3. استفاده از دیتا برای برنامه ریزی بهتر توزیع

اینجاست که یک نرم افزار پخش مویرگی مانند سایکل می تواند اثر بخش باشد. مدیران با داشتن این سیستم می توانند متوجه شوند الان چقدر از تحویل ها به موقع است ؟ پارامتر هایی که باید افزایش پیدا کنند تا تحویل به موقع باشند حالشان چطور است ؟

4. افزایش شفافیت

شفافیت در زمینه های مختلفی باید وجود داشته باشد مثلا مشتری باید از وضعیت سفارش خود مطلع باشد . خود شما نیز می بایست اطلاعات شفافی از انبارها ، .... داشته باشید.

5. استفاده از IOT

اینترنت اشیا بحث داغ این روزها ست که می توان از آن بهره برد.

6. استفاده از تحلیل های پیش بینی

همه مثال دلیوری ناهار در چین را شنیدیم که این طور بیان می شود که چنان پیش بینی دارند که غذای شما در حال ارسال است زمانی که شما تازه درخواستتان را ثبت کرده اید. این تقریبا ته ماجراست ولی همیشه به یاد داشته باشیم که پیش بینی یا فراتر آینده نگری است که تفاوت ایجاد می کند.

7. استفاده از ماشین لرنینگ و اتوماسیون کردن

یک ابزار که بتواند مشکلات را مشاهده نماید و از تجربیات استفاده نماید و انها را در وقوع های بعدی اتومات حل نماید. ترجمه سختی بود ولی بطور ساده می توان جنبه های هوش مصنوعی و یا در سطحی دیگر حتی داشتن دستورالعمل ها و فرآیند ها و مدیریت دانش را در این بند جا داد.

8. انبار مکانیزه

از مرتب کننده ها و کانویور ها تا ربات ها .

9. استفاده از خودرو های بدون سرنشین

مشکل کمبود راننده بسیار مطرح می باشد و همچنین بنظر اینجانب این شغل غیر از تخصص رانندگی الان نیازمند تخصص های دیگری نیز می باشد الان بسیاری از راننده ها با وسایل هوشمند کار می کنند و .... . بنظر می رسد استفاده از پهباد و ... نیز در این دسته می باشد که البته نقش موزع را نیز خواهند داشت که بسیار پست اثر بخشی است خیلی فرق می کند که یک موزع مرتب و مودب و دقیق را ببینید یا یک موزع مثلا نامرتب یا حتی بدون لباس فرم . بسیار روی لباس فرم موزع شخصا تاکید دارم.

10 . استفاده از تکنولوژی برای مشتری

مثلا مشتری بتواند از مسیر دریافت کالای خود مثلا برای کالای مبل و زمان رسیدن موزع مطلع باشد. حتی در نوعی از تحویل ها مشتری ممکن است سلامت کالا در راه برایش اهمیت داشته باشد و مسیولیتش با خودش باشد که این مسائل پر رنگ تر می شوند.

11. همکاری با شرکت های محلی

تقریبا مشابه ایجاد نمایندگی بجای مرکز توزیع می باشد.

12 پیوستن به شبکه های مختلف

شامل اتصال نرم افزار های خود به دیگر نرم افزار ها ، ارتباط گرفتن با خرده فروش ها و .... . بنظر می رسد این آیتم بسیار گسترده است و حتی شاید شامل برخی بند های قبل نیز باشد. برای گسترش یک بیزینس امروزه همکاری ها با دیگران بسیار موثر است از بهره گیری از افراد تاثیر گذار ؛ همکاری با شرکت های دانش بنیان ، همکاری با شرکت های محلی ، همکاری با شرکت ها متخصص در یکی از مسائل ما ؛ شبکه های اجتماعی و ....

در این بندها همانطور که می بینید بندهای زیادی به تکنولوژی اشاره داشته و داشتن یک تیم حرفه ای نرم افزار و سخت افزار می تواند نقش موثری در شناسایی مشکلات، بررسی مشکلات ، رفع و همچنین در سطحی بالاتر پیش بینی مشکلات را داشته باشیم. ما در سایکل با تکیه بر تجربیات ، نو آوری ، دانش سعی کرده ایم همواره در بیزینس مشتری تغییر ایجاد نماییم، خیلی شرکت ها حتی به تغییر نرم افزار فکر نمیکنند بعلت داشتن سختی ها متعدد اما باید بدانیم که هر تغییری سختی دارد و این سختی هاست که موفقیت ها را ایجاد کرده است .

سایکل

سامانه های یکپارچه لوتوس شرکتی دانش بنیان و متخصص در تولید راهکارهای نرم افزاری

سایکل، سبکی برای آینده کسب و کار

Designed by CYCLE TeaM